Żagle

Żagle kształtują przestrzeń zewnętrzną dzięki swojej architektonicznej elegancji. Z dnia na dzień zyskują one na popularności i z powodzeniem zaczęły zastępować parasole i daszki. Te niezwykle estetyczne systemy zaciemniające są przeważnie wykonane z trwałej dzianiny, która nie rozdziera się ani nie strzępi. Ich instalacja jest łatwa i szybka, a produkty dostarczane są wraz z całym niezbędnym osprzętem. Żagle występują w różnych kolorach i są idealnym rozwiązaniem, by cieszyć się relaksem w cieniu pomimo upalnych dni. Dostępne są również warianty przeciwdeszczowe, które zapewniają całkowitą ochronę przed wodą i mogą być użytkowane wiosną, latem i jesienią.

Wysokiej jakości materiały

Żagle przeciwsłoneczne wykonane są z siatki polipropylenowej o dużej gęstości i nadają się do recyklingu. Materiał ten jest w stanie zablokować 90–95% promieni UV.

Wszechstronność

Żagle mogą być wykorzystane zarówno na małych, jak i dużych przestrzeniach zewnętrznych. Przymocować je można na kilka sposobów: do słupków ramy, ścian lub innych istniejących konstrukcji.

Lekkość

Decydując się żagiel z ramą, nie trzeba obawiać się tego, że będzie ona ciężka. Przeważnie wykonana jest ona z lekkiego aluminium, które jednocześnie jest bardzo trwałe. Sam materiał pomimo swojej gęstości również nie stanowi zbytniego obciążenia.

Łatwość obsługi

Żagle mogą być obsługiwane ręcznie, elektrycznie lub automatycznie. Zintegrowany silnik pozwala napiąć i zabezpieczyć żagiel w dowolnej pozycji. Żagle można również spersonalizować za pomocą wybranych akcesoriów i wykończeń.

Długa żywotność

W żaglach przeciwsłonecznych wykorzystuje się bardzo mocny materiał HDPE o gramaturze 285 g/m2, który zapewnia do 95% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Z kolei w żaglach przeciwdeszczowych stosuje się wodoodporny poliester z powłoką PU o gramaturze 220 g/m2. Oba rozwiązania są niezwykle trwałe i odporne.

Dostępne kolory

Żagle występują w 8 rozmiarach oraz w pięciu kolorach. W zależności od tego, czy wybierze się wersję przeciwsłoneczną, czy przeciwdeszczową, zastosowane zostaną inne rodzaje tkanin. Produkty można zamówić z różnymi systemami obsługi – ręcznym, elektrycznym lub zautomatyzowanym. Nasi specjaliści pomogą wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się przy konkretnym projekcie.