Refleksole

Przeszklone ściany czy ogromne okna nie tylko wyglądają pięknie, ale również sprawiają, że pomieszczenie nabiera klasy, a cały budynek staje się niezwykle nowoczesny. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba zastosować właściwy system zaciemniający, aby nie doprowadzić do zbytniego nagrzania wewnątrz pokoi. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się zewnętrze refleksole. Rolety te mają trzy ogromne zalety – stanowią fizyczną barierę między promieniami słonecznymi a oknem, są w stanie odbić światło, więc nie nagrzewają się tak szybko, jak inne tekstylne osłony, prezentują się świetnie i mogą być ukryte w subtelnych prowadnicach.

Główne cechy

Energooszczędność

Po zastosowaniu rolet typu refleksole będzie można zauważyć znaczny spadek kosztów związanych z użytkowaniem klimatyzacji czy innych systemów chłodzących. W zależności od tego, jaki wybierze się stopień zacieniania, możliwe jest zastosowanie takich osłon, które sprawią, że w pomieszczeniu będzie jasno, a jednocześnie nie będzie się ono nagrzewać.

Trwałość

Refleksole tworzy się poprzez połączenie bardzo wytrzymałego włókna poliestrowego z grubą warstwą PCV. Taki powlekany materiał nie tylko nie przepuszcza promieni UV, ale również jest odporny na działanie minusowych temperatur i niesprzyjających warunków pogodowych. Dodatkowo tkanina wypiera wilgoć, brud i kurz, a to sprawia, że pielęgnacja refleksoli jest prosta i szybka. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że konstrukcja również jest wykonana z trwałego i lekkiego aluminium, a całość przy zastosowaniu specjalnej belki może stanowić ochronę w przypadku silnych podmuchów wiatru.

Uniwersalność

Refleksole dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – dotyczy to zarówno tkanin, jak i metalowych elementów. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku dużych przeszklonych powierzchni, ponieważ dzięki ogromnej palecie barw można wybrać takie rolety, które będą świetnie komponowały się z elewacją budynku.

Przykładowe realizacje