Pergole

Pergole to sposób na wzbogacenie swojego ogrodu o skuteczny i wyjątkowo estetyczny system zaciemniający. Mogą stanowić najważniejszy punkt dekoracyjny, a jednocześnie być świetnym wsparciem dla roślin pnących, takich jak wiciokrzew, winogrona czy bluszcz. Pergole pozwalają stworzyć zjawiskowe miejsce do wypoczynku, które będzie pełne charakteru i wpasuje się w naturalne otoczenie. Dzięki swojej uniwersalnej budowie nadają się one do wszystkich typów budynków i z powodzeniem można je zastosować nawet przy nowoczesnych bryłach. Materiał, z którego wykonane są pergole, może zostać pomalowany na wybrany kolor, a następnie zabezpieczony w taki sposób, by przetrwać w niezmienionym stanie przez wiele sezonów.

Odpoczynek w ogrodzie

Pergole dostępne są w kilku wersjach. Najczęściej wybierane są warianty z prostą konstrukcją, do której można dobrać dodatkowe akcesoria, takie jak zasłony czy rolety. Innym rozwiązaniem są pergole jednospadowe, na których opcjonalnie montuje się markizy. Nowoczesna pergola jest w stanie stworzyć idealne zacienione miejsce na relaks, zabawę lub kolację z rodziną i przyjaciółmi.

Główne cechy

Trwałość

Pergole wykonane są z najwyższej jakości materiałów – aluminiowych profili ekstrudowanych oraz mniejszych części ze stali nierdzewnej. To sprawia, że rama jest wyjątkowo stabilna, odporna na warunki atmosferyczne, a jednocześnie lekka i łatwa w montażu.

Uniwersalność

Przy pergolach można zastosować dodatkowe systemy, które zapewniają odpowiednie odprowadzanie wody, ochronę przed deszczem oraz promieniami UV. Możliwość zmiany nachylenia piór pozwala zamontować pergole nawet tam, gdzie warunki atmosferyczne są niesprzyjające przez cały rok.

Szybki montaż

Na właściwie przygotowanym podłożu można zainstalować wszelkie typy pergoli – zarówno te przyścienne, jak i wolnostojące. Dzięki temu ten piękny system zaciemniający zmieści się w ogrodach o różnej wielkości.

Dopasowanie do potrzeb

Oferujemy pergole, które mogą mieć nawet 7 m wysięgu i 4 m szerokości. Lakierowanie konstrukcji, jak i zadaszenia dostępne jest w dowolnym kolorze RAL, więc możemy zrealizować każdy spersonalizowany projekt.